Reklama
 • Czwartek, 16 stycznia 2014 (14:00)

  W naszych podróżach po Polsce zaglądamy dzisiaj w okolice Garwolina. Znajduje się tutaj dwustuletni murowany dwór, dzisiaj przeznaczony na cele komercyjne. I choć właśnie to miejsce stało się głównym celem wyprawy, to ciekawe okolice kuszą jeszcze bardziej.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 9 stycznia 2014 (11:05)

  Na poznanie tego miasta pewnie roku byłoby za mało. Ale nawet weekend wystarczy, by poczuć jego atmosferę.

  Czytaj więcej Komentarzy:2
 • Wtorek, 7 stycznia 2014 (11:05)

  Jest ich tyle, że podczas jednego pobytu w Tatrach nie sposób zobaczyć ich wszystkich! Każda z nich oferuje coś innego, a przysypane śniegiem wszystkie prezentują się wspaniale.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 23 grudnia 2013 (13:05)

  Naj, naj, naj… Stolica Rosji jest jednocześnie największym miastem w kraju i w całej Europie. Oprócz tego od lat nie wypada z pierwszej trójki najdroższych pod względem kosztów utrzymania metropolii na świecie i dzierży palmę pierwszeństwa, jeśli chodzi o liczbę zamieszkujących ją miliarderów!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 20 grudnia 2013 (10:05)

  Okolice miasta serialowego ojca Mateusza urzekają malowniczością, a niemal tuż za rogatkami spotkamy wspaniałe rezydencje i tajemnicze ruiny.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 13 grudnia 2013 (10:00)

  Młodzi rodzice wraz z synkiem George’em niedawno przeprowadzili się do londyńskiego Kensington Palace. William coraz częściej wyręcza królową Elżbietę II w obowiązkach. Kate i William są typowym młodym małżeństwem. Lubią chodzić do kina i spotykać się z przyjaciółmi w ulubionym pubie. Najmodniejsza dzielnica Londy

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 12 grudnia 2013 (15:00)

  Dom w Krzemieńcu, w którym we wrześniu 1809 roku urodził się Juliusz Słowacki, już nie istnieje. Drewniany dworek zajmowany przez dziadków poety ze strony matki Salomei, Teodora Januszewskiego i Aleksandry z Dumanowskich, został rozebrany w latach 20. XX wieku. Zachował się za to dworek, jaki zbudował dla swojej rodziny ojciec poety, Euzebiusz Słowacki. Dziś jest to muzeum poety. Juliusz Słowacki spędził w Krzemieńcu dwa pierwsze lata życia, potem rodzice przeprowadzili się do

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 11 grudnia 2013 (11:05)

  Niedaleko Warszawy odnajdziecie krainę niczym ze snu. Spokojną, urzekającą, pełną zabytków. Znajdują się blisko siebie. Wystarczy dzień, aby je wszystkie zobaczyć.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 11 grudnia 2013 (10:05)

  Niewiele ponad 20 kilometrów od centrum Warszawy, za Ożarowem Mazowieckim stoi dworek dobrze znany widzom serialu „Blondynka”. Jego historia sięga połowy XIX wieku. Nie była burzliwa, ale dwie rodziny właścicieli odegrały ważną rolę w dziejach Polski.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 9 grudnia 2013 (10:06)

  Podobno świąteczną szopkę „wymyślił” św. Franciszek z Asyżu, który w Wigilię ustawił żłóbek na polanie, by ze współbraćmi modlić się przy Nowonarodzonym. Od tego czasu stała się ona jednym z symboli Bożego Narodzenia.

  Czytaj więcej Komentarzy:0