Reklama
  • Czwartek, 23 maja 2013 (11:27)

    Majówka w uzdrowisku

Nie masz pomysłu, jak spędzić zbliżający się wolny czas? Zabierz rodzinę do uzdrowiska. Już kilkudniowy pobyt w kurorcie naładuje wasze akumulatory aż do wakacji.

Maj to idealna pora na rodzinne wycieczki. Jazda na rowerze dotlenia organizm, modeluje sylwetkę i dodaje energii.

Przed nami nadprogramowo długi majowy weekend. Aby dobrze wykorzystać ten czas, warto wcześniej go zaplanować. Podpowiadamy kilka ciekawych miejsc, gdzie można zdrowo i solidnie wypocząć z całą rodziną, ciesząc się urokami krajobrazów.

Na sportowo

Reklama

Zapracowanym i zestresowanym polecamy mikroklimat Ciechocinka. Tu oddycha się wyjątkowo lekko. Miejscowe bogactwo naturalne to wody chlorkowo-sodowe (solanki), bromkowe, jodkowe, borowe i fluorkowe.

W tutejszych uzdrowiskach leczy się m.in. choroby reumatyczne i narządów ruchu, układu oddechowego, nerwowego i krążenia. Podczas majówki w Ciechocinku trzeba pospacerować w Parku Zdrojowym, wstąpić do Pijalni Wód Mineralnych i pójść pod tężnie, które robią ogromne wrażenie na najmłodszych.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku przygotowano liczne trasy rowerowe, w tym popularny szlak, biegnący od Torunia przez Ciechocinek aż do Włocławka.

Bardzo przyjemnie...

Idealnym miejscem na wypoczynek z całą rodziną jest klimatyczny Nałęczów, do którego przyjeżdżają nie tylko chorzy na serce, ale także ci, którzy pragną odpocząć.

Panie mogą tu skorzystać z odmładzających zabiegów, a panowie z leczniczych masaży, które oferują gabinety odnowy biologicznej gęsto rozsiane po całej okolicy.

Tutejsze SPA zapewniają relaks, przyjemność, regenerację i wszystko, czego dusza zapragnie. A kompleks nowoczesnych pływalni z licznymi zjeżdżalniami, gejzerami i sztucznymi rzekami to prawdziwy raj dla najmłodszych.

... i zdrowo

Zmęczeni i spragnieni spokoju mogą wyjechać do uzdrowisk w Busko-Zdroju lub Solcu-Zdroju. Zaciszna, ale za to wyjątkowo barwna okolica doskonale nadaje się do turystyki pieszej i rowerowej.

Przy okazji można zobaczyć kamieniołomy wapienne, wąwozy i jaskinie oraz obiekty regionalnej, rzadko spotykanej architektury. Okolica słynie z naturalnych źródeł wód siarczkowych o leczniczych właściwościach.

Popularne kąpiele w solance wspomagają leczenie chorób skóry, schorzeń reumatycznych, kłopotów ze stawami, kręgosłupem oraz przyspieszają rekonwalescencję po urazach narządów ruchu.

Solanka siarkowa pozytywnie wpływa na układ krążenia, a także łagodzi ból. Jeśli nie możemy wyjechać, warto skorzystać z gotowych preparatów, które w składzie mają związki siarki.

Warto wiedzieć

Uzdrowiska prześcigają się w atrakcjach dla dzieci. W większości są: aquaparki, nowoczesne place zabaw, trasy rowerowe i boiska do gier, a w niektórych mini zoo.

Świat Seriali
Więcej na temat:Nie | maj | ciechocinek | solanka | Panie | Busko | spa

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.