Reklama
  • Czwartek, 28 listopada 2013 (13:00)

    Podróż do Paryża. Oprowadza Maria Niklińska

Maria Niklińska (29) regularnie odwiedza Paryż. Zawsze zatrzymuje się na Montmartre, jednej z najbardziej artystycznych dzielnic miasta. Ostatni pobyt nad Sekwaną był szczególnie owocny – gwiazda dostała rolę we francuskim filmie psychologicznym i związała się z francuską agencją aktorską. Artystka myśli nawet o przeprowadzce.

Reklama

Planując wyjazd do Paryża

Kiedy jechać? „Zawsze!”, śmieje się Maria i dodaje: „Jesień jest bardzo kapryśna, ale zazwyczaj znacznie cieplejsza niż w Polsce”.

Nocleg. Zamiast drogich, sieciowych hoteli można znaleźć na Montmartre małe i znacznie bardziej urokliwe. Dobrym pomysłem jest też wynajęcie apartamentu. Ceny zaczynają się od 200 złotych za noc.

Miejsca dla koneserów. „Studio Harmonic w dzielnicy Bastylia – szkoła tańca, którą odkryłam. Zajęcia prowadzą najlepsi nauczyciele na świecie, uczęszcza tam bardzo wielu tancerzy i aktorów. Opera Garnier – przepiękny z zewnątrz i wewnątrz XIX-wieczny budynek z malowidłem na suficie autorstwa Marca Chagalla.

Gdzie na zakupy? Modowe warto zrobić w Saint-Germain-des-Prés – pełnej butików najbardziej ekskluzywnych marek francuskich. Co ciekawe, znajduje się tam także butik polskiej marki Lilou.

Centrum Pompidou odwiedza rocznie około 6 mln turystów. Można tu znaleźć dzieła m.in. Picassa, Pollocka i Matisse’a. W pobliżu znajduje się niezwykła fontanna Strawińskiego. „Muzeum Sztuki Współczesnej stało się już klasyką” , mówi Maria.

Saint-Germain des-Prés to jedna z najelegantszych dzielnic Paryża. „Uwielbiam styl Francuzek: szykowny, ale nie sztywny, na luzie, z lekkim makijażem albo i bez niego!”, zachwyca się aktorka.

Show

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.