Reklama
  • Środa, 13 sierpnia 2014 (08:05)

    Poznań: Pomysły na lato

Zielony wybieg przy Starym Browarze zamienia się w strefę piknikową, gdzie w przerwie na lunch możemy pograć we frisbee, w kometkę albo po prostu zalec na leżaku. Dla ruchliwych akcja WF w parku.

W tym roku w programie m.in. joga, zumba i podbijający Polskę trening funkcjonalny boot camp. Wstęp wolny, w razie niepogody zajęcia są odwoływane z wyjątkiem boot camp (to gimnastyka dla twardzielek). Wieczorem zajrzyj do Kina na Dziedzińcu Sztuki. Z leżaka lub koca obejrzyj wczesne filmy Bergmana lub niezawodne na lato Pulp Fiction. Środy, 21.30. Letnie atrakcje Starego Browaru są bezpłatne.

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Salon niezależnych

Kontener Art, kompleks artystyczno-kulturalno-plażowy autorstwa niezależnych poznańskich artystów, został doceniony zarówno przez poznaniaków, którzy tu tłumnie przychodzą, jak i przez władze miasta, które go wspierają.

Reklama

Na piaszczystej plaży między mostami św. Rocha i Chrobrego latem codziennie odbywają się koncerty i potańcówki. W galerii Cargo są warsztaty sitodruku i szycia oraz wystawy artystów wizualnych. Zagości tu on tour kino T-mobile Nowe Horyzonty. Zobaczymy wybrane filmy z trwającego w sierpniu we Wrocławiu festiwalu nowego kina.

Zrób sobie wakacje

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Chcesz się dowiedzieć, gdzie dawniej poznaniacy spędzali lato? Co powiesz na gimnastykę na nieczynnym przystanku tramwajowym albo na spacer po zamkowych strychach? A może chciałbyś wymienić góralską ciupagę na gipsowego Sfinksa?

Wszystkie te niekonwencjonalne pomysły to część akcji Centrum Kultury Zamek: Zrób sobie wakacje. W programie nocne czytanie książek (czytają poznańscy dziennikarze radiowi), giełda pamiątek wakacyjnych, zamkowy piknik i cykl spotkań o wakacyjnej przeszłości Poznania.

Warto nad Wartą

Śniadania nad Wartą rozpoczęły się od kameralnego spotkania garstki znajomych. Inicjatywa się rozrosła. Latem śniadaniowicze spotykają się po lewej stronie Warty, między mostami św. Rocha a Królowej Jadwigi.

Zawsze o 11. Przyjść może każdy, kto przyniesie ze sobą coś do jedzenia (mile widziany wyrób własny). Nie zapominamy o kocach, leżakach, talerzach i sztućcach. Jedzenie trafia na wspólny śniadaniowy stół. Gdzie się zaopatrzyć w niebanalne składniki śniadanka? Dzień wcześniej na sobotnim Targu Śniadaniowym (w parku Kasprowicza lub w parku Sołackim).

Zjazd z górki

Malta Ski to nie tylko narciarstwo i snowboard na sztucznym stoku w ferie. Latem możliwości jazdy z dużą prędkością jest tu nawet więcej niż zimą.

Możemy pędzić kolejką górską, pontonem lub po torze saneczkowym. Choć to wakacje, możemy posłać dzieci na naukę. Szkoła Małego Kierowcy to 30 samochodzików i tor nauki jazdy ze znakami drogowymi i sygnalizacją świetlną.

Rodzinnie gramy w minigolfa, jeździmy na ekorowerach i ćwiczymy w plenerowym fitness clubie.

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Ale detale

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Nie trzeba być kandydatem na studia artystyczne, by świetnie się bawić, szkicując w plenerze. Na wakacyjnych kursach mile widziani są amatorzy i hobbyści.

Można nie tylko dopracować warsztat rysunkowy, ale i dostrzec detale i finezję mijanych codziennie zabytkowych budynków Poznania. To przy okazji kurs asertywności – trzeba wszak radzić sobie z zaglądającymi przez ramię ciekawskimi. Zajęcia w pracowni Domin trwają cztery godziny. Zabieramy stołek, kapelusz i okulary przeciwsłoneczne.

Deska śmiechu

Nad jeziorem Malta (kąpielisko przy hotelu Park) powstał pierwszy w Polsce klub Stand Up Paddle. Co to takiego i czy ma coś wspólnego ze stand-up comedy? Trochę tak, na początku nauki tego sportu jest komicznie. Stand up paddle, czyli deska, unosi nas na wodzie, a my próbujemy utrzymać się na niej za pomocą wiosła i zmysłu równowagi. „Zawodowcy” ćwiczą na desce jogę i stają na niej na głowie.

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Festiwal w mieście

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator 2014 11–17 lipca, w tym roku: animacje kobiet, www.animator-festival.pl Festiwal Transatlantyk 8–14 sierpnia, festiwal kina i muzyki, plenerowe projekcje filmowe, spotkania ze światowej sławy artystami, www.transatlantyk.org Dancing Poznań, XXI Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego 16–23 sierpnia, autorskie poszukiwania drogi w tańcu współczesnym, www.ptt-poznan.pl

Więcej na temat:lato | Pulp Fiction | Nie | Malta | park

Zobacz również

  • Zabytkowy Gdańsk, modny Sopot oraz portowa Gdynia – trzy miasta, które warto odwiedzić raz na jakiś czas, aby poczuć wiatr od morza i niesamowitą energię tętniącą w tych miejscach, a przy okazji... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.